Home
/
About
/

За нас

Добредојдовте во CodeLab+, каде младите умови истражуваат возбудливите области на информатичките технологии (IT) и кодирањето!

Supporting Student Learning in Your Course

Rutrum tellus pellentesque eu tincidunt. Venenatis cras sed felis eget velit aliquet sagittis id consectetur. Sit amet porttitor eget dolor morbi

Што да очекувате од курсевите на CodeLab+

 Придружете ни се за да го видите вашето дете како гради важни вештини и се подготвува за успешна иднина во технолошкиот свет.

Забавно учење

Нашите часови се дизајнирани да бидат забавни и интерактивни, со игри и креативни проекти кои ќе ги развијат вештините на вашето дете во програмирањето.

Проекти и Креативност

 Детето ќе има можност да ја изрази својата креативност преку креирање на свои програмски проекти и игри.

Трпеливи Предавачи

Нашите искусни предавачи се тука да ги водат децата низ учењето, обезбедувајќи поддршка и адаптирани начини на предавање.

Заврши Го Курсот со диплома

По завршувањето на курсот, вашето дете ќе добие заслужен сертификат за успешно завршен програмски приказ.

0 +

Hours of hands-on learning in our courses

0 +

Students Passed Our Competitions and Got a Job

0 +

The Ratio of Theory and Practice in Each Course

0 %

We teach people from 4 continents and over 40 countries

Et netus et malesuada fames ac turpis egestas sed. Nec feugiat nisl pretium fusce id velit ut. Lobortis mattis aliquam faucibus purus in. Ultricies integer quis auctor elit sed. Lobortis scelerisque fermentum dui faucibus in ornare quam. In mollis nunc sed semper
Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Et netus et malesuada fames ac turpis egestas
Ray Cooper
Founder of colab courses, lecturer

Come Teach with Us and Become an Instructor Today

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Et netus et malesuada fames ac turpis egestas.Vulputate sapien nec sagittis aliquam malesuada bibendum arcu vitae.

Online Events are Amazing Opportunities to Have Fun and Learn

Rhoncus dolor purus non enim praesent elementum facilisis. Nec tincidunt praesent semper feugiat nibh sed pulvinar. Faucibus interdum posuere lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing. Iaculis eu non diam phasellus vestibulum lorem sed risus.

Most Popular Events

01

May
03:50 PM

How to Become a Software Tester

Prepare for: Lora Hill

04

May
05:20 PM

Hands on: Python - Free Workshop

Prepare for: Lora Hill

06

May
03:10 PM

An Introduction to Coding with Code

Prepare for: Lora Hill

08

May
01:10 PM

Learn to Code Online Taster Workshop

Prepare for: Lora Hill

Често Поставувани Прашања

Регистрацијата се врши преку пополнување  формата наведена во деталите за курсот. 

Курсот ќе ви обезбеди трајни вештини во програмирањето и ќе ве подготви за успешна кариера во светот на технологијата.
Се надаме дека ги задоволивме вашите очекувања. Приклучете ни се и заедно да градиме нови програмски приказни! 

Да, имаме идеи за тимска соработка и проекти што ги вклучуваат учесниците во креативната програмска заедница.

Да, по завршување на основниот курс, учесниците имаат можност за продолжено учење преку напредни курсеви и специфични области на програмирањето.

Не, курсот е отворен за сите. Не се потребни претходни знаења за програмирање.